Тестова Документація В Тестуванні Програмного Забезпечення Приклад
З цієї точки зору, тестові сценарії є тестовими випадками, але вони містять кілька тестів і послідовність їх виконання. Окрім цього, кожен тест залежить від результатів попереднього тесту. На обсяг тестової документації впливає й рівень систематизації задач QA. На будь-якому проєкті потрібен хоча б один тест-план із набором тест-кейсів. Їхня кількість та вид qa automation курси визначають особливості продукту і команди.
Найкраща Практика Для Отримання Тестової Документації
Це має стати в пригоді як QA-початківцям, так і більш досвідченим колегам, які прагнуть впорядкувати свою роботу чи функціонування команди. Вид тестування, який використовує спеціальне програмне забезпечення для відтворення тестових сценаріїв. Тобто в автоматичному тестуванні код написаний тестувальницею або тестувальником буде тестувати код або вже готовий продукт який створений розробниками та розробницями. Це метод тестування програмного забезпечення, за якого функціональні можливості програмного забезпечення перевіряються без знання внутрішньої структури коду, деталей реалізації та внутрішніх шляхів. Тестування Black Box в основному зосереджується на введенні та виведенні програмних даних і повністю базується на вимогах і специфікаціях програмного забезпечення. Тестова документація низького рівня заглиблюється в специфіку тестових випадків, процедур тестування та фактичного процесу тестування.
Різниця Між Тест Планом І Тест Стратегією
Димове тестування також відоме як «Тестування верифікації збірки» або «Тестування достовірності». Це допомагає визначити, чи збірка має недоліки, щоб не зробити подальше тестування марною тратою часу та ресурсів. Димове тестування проводиться щоразу, коли розробляються нові функції програмного забезпечення та інтегруються з існуючою збіркою, яка розгортається в середовищі контролю якості. Підсумковий звіт про тестування — це вичерпний документ, який містить огляд діяльності з тестування, результатів і основних результатів тестування програмного забезпечення. Він служить остаточним записом процесу тестування та генерується в кінці фази тестування або проекту. Це тип тестування програмного забезпечення, який виявляє вразливі місця, загрози, ризики в програмному додатку та запобігає атакам зловмисників.
Тестова Документація В Тестуванні Програмного Забезпечення (приклад)
Проводиться випадковим чином і, як правило, є незапланованою діяльністю, яка не відповідає жодній документації та методам розробки тестів для створення тестових випадків. Основною метою цього тестування є виявлення дефектів шляхом вибіркової перевірки. Аd hoc тестування можна здійснити за допомогою техніки тестування програмного забезпечення під назвою Error Guessing (передбаченням помилок). Передбаченням помилок можуть займатися люди, які мають достатній досвід роботи з системою, щоб «вгадати» найімовірніше джерело помилок. Тест Логи — це записи, які фіксують детальну інформацію про виконання тестів під час тестування програмного забезпечення. Вони надають хронологічний звіт про тестування, включаючи етапи тестування, результати, позначки часу, статус «пройшов/не пройшов» і деталі середовища.
Документ має пояснювати обґрунтування вибраних методів тестування. І тут загальне правило — знайти мінімально допустимий обсяг артефактів, що гарантуватимуть якість продукту. Написання обширної тестової документації для ваших наступників на проєктів не має сенсу. Наприклад, часто пишуть багато тестової документації для подальшої автоматизації. Однак якщо ви розумієте, що будуть автотести, потрібно підібрати стиль і набір тестів, які легко покриваються. Інакше автоматизатори можуть вивчити ваші чек-листи та замінити своїми сценаріями, тобто ваша робота виявиться марною.
Тестування сірого ящика – це метод тестування програмного забезпечення, який є комбінацією тестування білого ящика та методу тестування чорного ящика. Існує ще багато вимог до складання та тестування документації. Але головне правило, яке допоможе нам – це вміння ставити себе на місце користувача, який потрапив у певну проблемну ситуацію.
Особливо це важливо перед релізом, коли необхідно протестувати ключові функціональності та юзер-флоу. Адже ви отримуєте естімейт за набором тестів і тест-планом і зможете прогнозувати роботу. Перед випуском фічі головне — протестувати новий функціонал. Переконайтесь, що основні фічі не зламалися через нововведення.
На великому проєкті навіть із кваліфікованою командою потрібна серйозна документація. Функціональне тестування можна проводити за простими чек-листами, які підтвердять відсутність дефектів. Тому вирішив зібрати та систематизувати інформацію щодо створення тестової документації та поділитися нею з вами.
Чек-лист же, на мою думку, виглядає як проста Traceability-матриця. Сама по собі матриця стає об’ємною, якщо потрібно перевірити безліч варіацій. Не можна спочатку описати, коли з’являється дефект, і тільки наприкінці вказати сам дефект. Колезі, який читатиме цей документ, важливо відразу зрозуміти, чи вартий уваги виявлений баг.
Давайте спробуємо зібрати воєдино критерії тестування, що утворюють квінтесенцію якісної документації. Думаю буде справедливим, якщо ми опустимо таке всім зрозуміле правило, як граматика, так як не лише в ній одній приховується таємниця успішного релізу. Стратегія тестування в першу чергу призначена для зацікавлених сторін, керівників проєктів та інших нетехнічних членів команди, яким потрібне загальне розуміння процесу тестування. План тестування — це детальний документ, який містить вичерпну та структуровану схему того, як тестування проводитиметься протягом життєвого циклу проекту. У ньому вказуються завдання, ресурси та графік проведення тестування.
На фазі стабілізації знадобляться регресійне та смоук-тестування. Наприклад, на стабілізації достатньо тестувати за вимогами. Та якщо додаються фічі, то знадобляться регресійні випробування.
Напрочуд корисно додавати до документа скриншоти, тестові файли або інші документи, що допоможуть програмістам розв’язати проблему. Бували ситуації, коли некоректне розуміння тест-кейсів призводило до пропущених багів і, як наслідок, невдоволення клієнтів. Тож розгляньмо, як варто оформлювати кожен із цих документів так, що вони були надійними, структурованими та, що не менш важливо, user-friendly. Вид тестування, при якому людина відтворює всі тестові сценарії вручну і перевіряє очікуваний результат з фактичним. Тестування — це порівняння очікуваного результату з актуальним, і цих порівнянь може бути безліч. Отож порівнявши цих два документи одразу стає очевидна між ними різниця.
Bug report — це технічний документ, який містить повний опис багу з інформацією як про саму помилку (короткий опис, серйозність, пріоритет тощо), так і про умови її виникнення. Баг-репорт має містити правильну єдину термінологію, що описує елементи призначеного для користувача інтерфейсу і події, що спричиняють баг. Спочатку QA створює чек-лист в TestRail чи Google-таблицях, а потім розширює його до детальних тест-кейсів.
- Тестові сценарії використовуються щоби ефективно протестувати все передбачене покриттям.
- Проводиться за наявності цієї документації замовником, розробниками й тестувальниками залежно від проєкту.
- Тестування функціональності можна проводити як вручну, так і за допомогою автоматизації.
- Воно направлене на виявлення дефектів в концепції та вимогах до продукту.
- Тестування компонентів виконується невдовзі після завершення модульного тестування розробниками та випуску збірки для команди тестування.
Для невеликих проєктів недоцільно збирати величезний пакет артефактів. Якщо це комнада досвідчених розробників, достатньо підготувати матрицю покриття і позначити таски в Jira. Визначення, цим є документація в QA, ви легко знайдете у мануалах для новачків. В цьому матеріалі Акім Тонконоженко, Test Lead в NIX, розглядає процес написання тестової документації на більш високому рівні. Це інформація щодо того, що за необхідності потрібно виконати до першого кроку тестування. Це можуть різні додаткові налаштування, запрошені користувачі, додані файли чи папки, увімкнені певні опції, що відрізняються від стандартних.